Кількість
|
Вартість
|
||
|
При постачанні, конфігурація плати по замовчуванню:
- - Розімкнений «джампер» живлення рис.2(11). Для вимкнення схеми та уникнення саморозряду батарейки.
- - Запаяна перемичка «вимкнення зовнішнього запобіжника» рис2.(10). Таким чином, плата не очікує дозволу роботи від польотного контролеру, а працює незалежно. УВАГА! Якщо підключати плату до польотного контролеру дрона, перемичку рис2.(10). - потрібно зняти.
- - Запаяна перемичка «увімкнення самоліквідації». Таким чином, після увімкнення плати якщо протягом 35хв плату не вимкнули, запуститься самоліквідація. - З’єднані контакти запуску пристрою «чека». При їх роз’єднанні запуститься перший часовий таймер (загориться зелений світлодіод безпечно рис.3(14)) після завершення роботи котрого, та логічної одиниці від зовнішнього запобіжника рис.2(6), плата перейде в режим «Споряджено» запалюючи при цьому жовтий світлодіод рис.3(15)
Активація відбувається шляхом:
- - натиском кульки на мікровимикач,
- - механічне з’єднання контактів «ВУСА»,
- - зовнішній сигнал активації, (рис.2(5))
- - таймер самоліквідації. (35хв +/- 5хв)
В платі реалізовано 3 запобіжника.
- - Перший запобіжник це своєрідна «чека» рис.2(8) - проводи якої потрібно роз’єднати або ж, як в основному роблять - просто відрізають. Після роз’єднання проводів, запускається основна частина схеми. Загорається зелений світлодіод «БЕЗПЕЧНО» рис.3(14) і очікується на зняття наступних запобіжників.
- - Другий запобіжник це часова затримка в даному випадку реалізовано затримка 60 секунд (+/- 5сек.). Протягом цього часу, прилад не реагує на удари та на сигнал зовнішньої активації. На вихідному контакті що сигналізує про споряджений стан рис.2(4) буде логічний «0», як тільки часова затримка вийде, з’явиться сигнал логічна «1». Це потрібно, якщо ми хочемо передати на польотний контролер інформацію про те, чи плата в спорядженому стані.
- - Третій запобіжник це зовнішній сигнал з польотного контролеру дрона рис.2(6) сигнал рівня (3,3 вольти). Якщо плата використовується автономно. Третій запобіжник потрібно відключити. Зробивши відповідно перемичку рис.2(10).
Плата має незалежне живлення (батарейка 12 вольт), тому коливання напруги акумулятора дрону в результаті маневрів дрона, на неї не впливають. Проте підключивши живлення від акумулятору дрону, отримаємо резервування живлення. Для підключення батареї дрону до плати потрібно «+» батареї під’єднати на відповідний контакт «+» на платі рис.2(1). Контакт «-» батареї під’єднаємо до контакту «-» на платі рис.2(2).
Сигнал активації може з’явитись на долю секунди, але плата протягом секунди увімкне підривник рис2.(9) сигналізуючи це світлодіодом «ЗАПУСК» рис.3 (13).
В нормальному режимі роботи, як тільки з’явиться на платі зовнішній сигнал рис2.(6). Рівня логічної одиниці, і вийде час затримки. (60 секунд +/- 5сек.). Пристрій переходить в стан «СПОРЯДЖЕНО» загорається жовтий світлодіод рис.3(15) та гасне зелений світлодіод «БЕЗПЕЧНО» рис.3(14). В даному стані, пристрій реагує на направлений удар, або ж замикання контактів «ВУСА» рис.2(7), або ж зовнішній сигнал з дрону (3,3вольти) рис.2(5). Якщо пристрій споряджений, горить відповідний світлодіод рис.3(15), але сигнал активації не настав протягом 35 хв, спрацює активація по таймеру самоліквідації.
Відлік таймеру 35хв. запускається одразу, коли роз’єднали контакти запуску пристрою «чека» рис.2(8). І не залежить чи прийшов сигнал логічної одиниці на контакт зовнішнього запобіжника рис.2(6). Причиною такої поведінки є ситуація, коли відбулось падіння дрону, і відключилась батарейка дрону. В цей момент польотний контролер не в стані надіслати сигнал логічної одиниці на контакт зовнішнього запобіжника рис.2(6). Вимкнути відлік таймеру 35хв. можна з’єднавши контакти запуску пристрою «чека» рис.2(8). Після цього плата перейде в сплячий режим.